Forum Czatusia

Witajcie na moim forum Czatusie z całego świata...

Ogłoszenie

Administratorem tego forum jest: Renia, Asystentem Administratora jest:Krzychu

#1 2007-05-18 19:55:30

Renia

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 249
Punktów :   

Książki ,które zmieniły Wasze życie...

Mam taką jedną książkę,która polecam wszystkim. Pewnie nie będe oryginalna ,poniewaz pisarz dośc znany,ale ja uwielbiam jego knigi. Paulo Coleho zawładnął moja duszą ,a bylo to 3 lata temu. "Pielgrzyma" dostałam od mojego( nie bagatelka) super kolegi pewnego księdza...Potem przeczytałam kolejne pozycje :" 11 minut" , "Weronika postanawia umrzec", "Demon i panna Prym".
Są to trudne w odbiorze książki,ale zmuszają do myślenia.Nawiązują do naszego życia i pokazują jak życ aby nie popelniac błędów ,a jak je już popełnimy to co robic dalej.Na początek polecam "11 minut" ( to książka o naszych namiętnosciach i o tym co kryje sie w nas).


"Dobrze czasami spojrzec na siebie oczami innych"

Offline

 

#2 2007-05-18 22:22:05

olandka

Wielki Czater 7\13

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 179
Punktów :   

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

Reniu to jedna z ksiazek tego autora ,ktora zrobila na mnie najwieksze wrazenie.                Przez inne owszem przebrnelam ale ta byla pisana jakby dla mnie .Bardzo ja przezywalam i dobrze ze mi ja  przypomnialas ,siegne po nia jeszcze raz.A ja z kolei chce polecic "samotnosc w sieci "ale nie film tylko powiesc.Mysle ze to lektura obowiazkowa dla wszystkich czatowiczow.


ze wszystkich rzeczy wiecznych ,milość trwa najkrócej

Offline

 

#3 2007-05-19 02:05:24

like63

Wielki Czater 7\13

Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 178
Punktów :   

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

O Pielgrzymie słyszałem i o Samotności w sieci jeśli chodzi o Pielgrzyma hmm jakoś zleciało nie trafiłem na nią wypadło z pamięci teraz Reniu mi przypomniałaś a jeśli chodzi o Samotność w sieci dawno już ktoś proponował mi jej przeczytanie początki na necie jednak świadomie nie chcę tego zrobić chcę sam poznawać i doświadczać gdybym ją przeczytał lub obejrzał film może ciut innaczej ma droga na necie by wyglądała a tak wiem że to moja wyłacznie.A moja Ulubiona książka już właściwie kilka lat to 365 Razy Zen dla mnie super choć tak wiele z niej nie rozumiem czytam  każdego prawie dnia  otwieram stronę czytam fragment i rzadko się zdarza abym tak go rozumiał jak poprzednio wciąż coś dochodzi w mej głowie haha

Offline

 

#4 2007-06-07 21:46:35

olandka

Wielki Czater 7\13

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 179
Punktów :   

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

Na pozegnanie c.d.
czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania sie od nich,
czas szukania i czas tracenia,
czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania,
czas milczenia i czas mowienia,
czas milowania i czas nienawisci,
czas wojny i czas pokoju.


ze wszystkich rzeczy wiecznych ,milość trwa najkrócej

Offline

 

#5 2007-06-20 14:14:42

pablocom

Super Czatuś 4\13

3661595
Skąd: dyslokacja
Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 51
WWW

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

definitywnie  stwierdzam iż książka  która  zmieniła  me  życie  to ELEMENTARZ ...potem jakoś pooooleciało-hihi

Offline

 

#6 2007-06-20 19:02:14

Renia

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-21
Posty: 249
Punktów :   

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

Pewnie Falskiego cio? Do dziś mam sentyment do tych dzieci w rajtuzach...


"Dobrze czasami spojrzec na siebie oczami innych"

Offline

 

#7 2007-07-04 14:33:28

Niobe

Super Czatuś 4\13

Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 75
Punktów :   

Re: Książki ,które zmieniły Wasze życie...

A czytaliscie proze iberoamaerykanska? ja swego czasu zaczytywalam sie w ksiazkach Fuentesa czy Marqueza...dla mnie rewelacja bylo"Sto lat samotnosci"...Jest to ksiazka owiana tajemniczoscia... basniowoscia,czasami wrecz magiczna...jest tam i zmyslowy erotyzm i....morderstwo...kazirodztwo...to historia  pewnego rodu...skazanego z gory na samotnosc, a kolejni potomkowie powtarzaja bledy przodkow, ale...cyt.....reszte doczytajcie sami, ja z checia odnowie te lekture, bo naprawde warto!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace koło bn Wytrzymałe meble ogrodowe na taras